Sort by

Dan has logged 32 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Richard III

Richard III

1995
×
★★½
Edit this entry  
30
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Lenny

Lenny

1974
×
★★★½
Edit this entry  
27
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Rough Night

Rough Night

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Obsessed

Obsessed

2009
×
★★
Edit this entry  
18
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
The Good Time Girls

The Good Time Girls

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
How to Be a Latin Lover

How to Be a Latin Lover

2017
×
★★
Edit this entry  
01
It's a Great Feeling

It's a Great Feeling

1949
×
★★★
Edit this entry