Ryan has logged 117 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doubt

Doubt

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
F9

F9

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jackie

Jackie

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Enchanted

Enchanted

2007
×
Read the review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry