Sort by

Ryan has logged 32 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Better Days

Better Days

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read prior review Edit this entry  
16
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Edit this entry  
11
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Operation Odessa

Operation Odessa

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Client

The Client

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Firm

The Firm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Tiger

Tiger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry