Sort by

Ryan has logged 142 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Procession

Procession

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Rock

The Rock

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Untold: Crimes & Penalties

Untold: Crimes & Penalties

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Edit this entry  
25
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry