Sort by

armani has logged 106 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Untitled Lupita Nyong'o/Rihanna Project

Untitled Lupita Nyong'o/Rihanna Project

×
Read the review Edit this entry  
08
King's Gym

King's Gym

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yeelen

Yeelen

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elephant

Elephant

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Timbuktu

Timbuktu

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Land

The Land

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
El Norte

El Norte

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scarface

Scarface

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Paid in Full

Paid in Full

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ethnic Notions

Ethnic Notions

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Affirmations

Affirmations

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
White Material

White Material

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Middle of Nowhere

Middle of Nowhere

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★½
Edit this entry  
14
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dear White People

Dear White People

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry