• Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Rent

    ½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Nappily Ever After

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ½

  • Dirty Computer

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Beguiled

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Saturday Church

    ★★½

  • A Fantastic Woman

    ★★★½

  • Power Rangers

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • Burning Sands

    ★★★½

  • God's Own Country

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Fences

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★½

  • Lion

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Lemonade

    ★★★★★

  • Confirmation

    ★★★★

  • The First Monday in May

    ★★★½

  • The Land

    ★★★

  • Kiki

    ★★★★★

  • Southside with You

    ★★★½

  • Creed

    ★★★★½

  • Front Cover

    ★★★

  • Carol

    ★★★½

  • Tangerine

    ★★★★

  • Selma

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Timbuktu

    ★★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Blackbird

    ★★½

  • Dear White People

  • King's Gym

    ★★★★

  • The Bling Ring

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Life Is But a Dream

    ★★★½

  • Fruitvale Station

    ★★★★½

  • The Spectacular Now

    ★★½

  • Life of Pi

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★½

  • Frances Ha

    ★★½

  • Middle of Nowhere

    ★★★★

  • Chlorophyl

    ★★★½

  • The Help

    ★★★★

  • Something Borrowed

    ★★½

  • Fig

    ★★★★

  • Remigration

    ★★★★