Ryan C has logged 155 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Thing

The Thing

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hitch

Hitch

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry