• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Hawkeye

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • Sasquatch

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★½

  • The Dig

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • Unhinged

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • I Still Believe

    ★★★½

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Togo

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • Fractured

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★