Sort by

Ryan has logged 42 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Flawless

Flawless

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Solitary Man

Solitary Man

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Being Charlie

Being Charlie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jungle

Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Night House

The Night House

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Flight

Flight

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Disconnect

Disconnect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hands of Stone

Hands of Stone

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Man of God

No Man of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Falling Angels

Falling Angels

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mean Creek

Mean Creek

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Peaceful Warrior

Peaceful Warrior

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Brothers

Brothers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ali

Ali

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Imperium

Imperium

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Path to War

Path to War

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry