Sort by
  • Anyone But You

    ★★★½

  • The Boys in the Boat

    ★★½

  • Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

    ★★

  • Wonka

    ★★★½

  • The Color Purple

    ★★★

  • Napoleon

    ★★★★

  • The Iron Claw

    ★★★★

  • The Marvels

    ★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Godzilla Minus One

    ★★★★½

  • The Exorcist: Believer

    ★½

  • The ABCs of Book Banning

  • Foe

    ★★½

  • Poison

    ★★★★

  • Island in Between

  • The Rat Catcher

    ★★★★

  • The Swan

    ★★★★

  • The Creator

    ★★★★

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • When Evil Lurks

    ★★★½

  • Society of the Snow

    ★★★

  • Dream Scenario

    ★★★

  • American Fiction

    ★★★★

  • Dumb Money

    ★★★½

  • Origin

    ★★★★★

  • Priscilla

    ★★★★½

  • The Killer

    ★★★★

  • The Caine Mutiny Court-Martial

    ★★★½

  • Maestro

    ★★½

  • The Last Repair Shop

  • All of Us Strangers

    ★★★★½

  • Poor Things

    ★★★★½

  • NYAD

    ★★★

  • The Royal Hotel

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Ferrari

    ★★★★½

  • Rustin

    ★★★

  • Saltburn

    ★★★

  • Fingernails

    ★★★

  • El Conde

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Gran Turismo

    ★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • The Barber of Little Rock

  • Blue Beetle

    ★★★

  • Haunted Mansion

    ★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★★

  • Full Circle

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • Nimona

    ★★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • I.S.S.

    ★★★

  • The League

    ★★★★

  • The Flash

    ★★½

  • Every Body

    ★★★★

  • Meg 2: The Trench

    ★★

  • Shooting Stars

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Elemental

    ★★½

  • Transformers: Rise of the Beasts

    ★★

  • Fallen Leaves

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★½

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Four Daughters

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★★

  • The Delinquents

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★½