Ryan Sutton has logged 50 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Old School

Old School

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Old School

Old School

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Runaway

Runaway

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sabotage

Sabotage

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brave

Brave

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry