Sort by

Michelle has logged 75 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Death Note

Death Note

2017
×
½
Edit this entry  
10
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Edit this entry  
07
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
Edit this entry  
06
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lady

The Lady

2011
×
Edit this entry  
07
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★
Edit this entry  
01
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★
Edit this entry  
04
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

2005
×
★★★
Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★½
Edit this entry  
29
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
Edit this entry  
27
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Independence Day

Independence Day

1996
×
Edit this entry  
17
Babel

Babel

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Three

Three

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
Edit this entry  
13
Blade

Blade

1998
×
Edit this entry  
10
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
Edit this entry  
29
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
Read prior review Edit this entry  
29
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Edit this entry  
29
The Craft

The Craft

1996
×
Edit this entry