Sort by

Ryan has logged 161 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Patient

The Patient

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Click

Click

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coal Miner's Daughter

Coal Miner's Daughter

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hart's War

Hart's War

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Boys State

Boys State

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Dilemma

The Dilemma

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Bert Kreischer: Secret Time

Bert Kreischer: Secret Time

2018
×
Edit this entry  
04
What Is a Woman?

What Is a Woman?

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★½
Edit this entry  
28
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry