• Jungle Cruise

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Stowaway

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★½

  • The Power

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Girl in the Basement

    ★★★½

  • High-Rise Invasion

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Space Sweepers

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Locked Down

  • The Dig

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Skylines

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Butchers

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★★½

  • Bigfoot Family

    ★★

  • #Alive

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½