Andrea has logged 249 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Guadalupe-Kings

Guadalupe-Kings

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
3 Idiotas

3 Idiotas

2017
×
★½
Edit this entry  
25
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Guadalupe-Kings

Guadalupe-Kings

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Blood Wedding

Blood Wedding

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Between Us

Between Us

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Killing Cabos

Killing Cabos

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Tod@s Caen

Tod@s Caen

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Yuppies versus Stooges

Yuppies versus Stooges

2019
×
Edit this entry  
09
Crazy For Change

Crazy For Change

2020
×
Edit this entry  
07
Museo

Museo

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Dance of the Forty One

Dance of the Forty One

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Call Centre

The Call Centre

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Edit this entry  
06
México Bárbaro II

México Bárbaro II

2017
×
★½
Edit this entry  
04
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Sky High

Sky High

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
Dawn Blood

Dawn Blood

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
New Order

New Order

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Red Light

Red Light

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
After Lucia

After Lucia

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
New Order

New Order

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Daddy

Daddy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ánima

Ánima

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
El baile de San Juan

El baile de San Juan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Daniel & Ana

Daniel & Ana

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ready to Mingle

Ready to Mingle

2019
×
Edit this entry  
28
Eagle Eye

Eagle Eye

2008
×
★★½
Edit this entry  
25
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★½
Edit this entry  
16
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Jumper

Jumper

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
Edit this entry  
19
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Sleepwalk

Sleepwalk

1986
×
★★★
Edit this entry  
03
Perfectos desconocidos

Perfectos desconocidos

2018
×
★★½
Edit this entry