Sort by

Noah has logged 659 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dave Chappelle: The Dreamer

Dave Chappelle: The Dreamer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ricky Gervais: Armageddon

Ricky Gervais: Armageddon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
South Park (Not Suitable for Children)

South Park (Not Suitable for Children)

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Super

Super

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Void

Void

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thin Watermelon

Thin Watermelon

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
More Than You Can Chew

More Than You Can Chew

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Olive, The Other Reindeer

Olive, The Other Reindeer

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Cook

The Cook

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chicken Run: Dawn of the Nugget

Chicken Run: Dawn of the Nugget

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Legend

Legend

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Witness

Witness

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wonka

Wonka

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Canvas

Canvas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Strays

Strays

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jules

Jules

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pay It Forward

Pay It Forward

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sorcerer's Apprentice

The Sorcerer's Apprentice

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
May December

May December

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Money Plane

Money Plane

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mike Birbiglia: The Old Man and the Pool

Mike Birbiglia: The Old Man and the Pool

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Simpsons Christmas Special

The Simpsons Christmas Special

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry