Sort by

Regina has logged 21 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kin

Kin

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Terminal

Terminal

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Feels

The Feels

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Super 8

Super 8

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
06
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry