Sort by
  • The Creator

    ★★½

  • Society of the Snow

    ★★★★

  • Poor Things

    ★★★★½

  • Fingernails

    ★★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bottoms

    ★★★★½

  • Cocaine Bear

    ★½

  • BlackBerry

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Polite Society

    ★★★½

  • Babylon

    ★★

  • Do Revenge

    ★½

  • Sanctuary

    ★★★½

  • Catherine Called Birdy

  • The Menu

    ★★

  • Amanda

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Prey

  • Where the Crawdads Sing

  • No Dogs or Italians Allowed

    ★★★★½

  • McEnroe

  • Elvis

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

  • Moonfall

    ½

  • Dos Estaciones

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★½

  • Titane

  • After Yang

    ★★★½

  • Luca

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Moxie

  • There Is No

  • Death to 2020

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Midnight Sky

    ½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Ammonite

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

  • Irresistible

    ½

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Period Piece

    ★★★

  • The Pit Where We Were Born

  • Tiger King

    ★★★★

  • Broken Bird

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Horse Girl

    ★★

  • The Rhythm Section

    ★★½

  • Minari

    ★★★★