• The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

  • Loki

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • F9

    ★★

  • Justice Society: World War II

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Otherhood

    ★★★★

  • Batman: Hush

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • Good Game: The Beginning

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Venom

  • Green Book

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • LEGO Marvel Super Heroes: Black Panther - Trouble in Wakanda

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • White Fang

    ★★★

  • Arif V 216

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • In the Family

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★½

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Death Note

    ★★

  • Batman and Harley Quinn

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Overdrive

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★★

  • Passengers

    ★★