Sort by
  • Scream VI

    ★★★½

  • Creed III

    ★★★½

  • A Man Called Otto

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Strange World

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Smile

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Fisherman's Friends: One and All

    ★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Men

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★★

  • Brian and Charles

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Pirates

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Finch

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½