• Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • Run

    ★★

  • Enola Holmes

    ★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Crawl

    ★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Honey Boy

    ★½

  • The Lodge

    ★★½

  • Polaroid

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Hug

    ★½

  • mid90s

    ★★½

  • High Life

    ★★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • The Mountain

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Climax

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Justice League

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • The Ritual

    ★★½