• Things Heard & Seen

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★½

  • Music

  • The Prom

    ★★★★

  • Cadaver

    ★★★½

  • Evil Eye

    ★★½

  • Nocturne

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Black Box

    ★★★★

  • Hosts

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Rent-A-Pal

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Centigrade

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • The Silencing

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • The Occupant

    ★★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★

  • Alone

    ★★½

  • The Night Clerk

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • His House

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • The Mandela Effect

    ★★

  • Impetigore

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Haunt

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • 1BR

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Down

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Eerie

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • The Amaranth

    ★★

  • Freaks

    ★★★½

  • The Lie

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Possum

    ★★★

  • Calibre

    ★★★★

  • Await Further Instructions

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★★