• Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Auntie Edna

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • The Astronaut

  • Venom

    ★★★

  • The Predator

    ★★

  • The Nun

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Operation Finale

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Wilford 'Motherloving' Warfstache

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Fahrenheit 451

    ★★

  • Evil Genius

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Galveston

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • The 15:17 to Paris

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Wonder

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Creep 2

    ★★★★½

  • Jeepers Creepers 3

    ★½

  • 1922

    ★★★

  • Cult of Chucky

    ★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Woodshock

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Emoji Movie

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ★½

  • Despicable Me 3

    ★½

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Filmworker

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • history of the entire world, i guess

    ★★★★★

  • Batman & Bill

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★

  • Dear Basketball

    ★★★★

  • The Lovers

    ★★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½