• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • A Castle for Christmas

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Father Christmas Is Back

    ½

  • Red Notice

  • Love Hard

    ★½

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Help

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Souad

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★½

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Courier

    ★★★

  • Do Not Split

    ★★★★

  • No More Wings

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Noelle

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Klaus

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • County Lines

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½