Sort by
  • Gulmohar

    ★★★½

  • Enkilum Chandrike

    ★★★

  • The Romantics

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Pathaan

    ★★★

  • Vir Das: Landing

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • An Action Hero

    ★★★½

  • Zakir Khan: Tathastu

  • Bhediya

    ★★★

  • Qala

    ★★

  • Drishyam 2

    ★★★

  • Monica, O My Darling

    ★★★

  • Thank God

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Doctor G

    ★★★½

  • Goodbye

    ★★

  • Vikram Vedha

    ★★½

  • Werewolf by Night

    ★★

  • Chup

    ★★★½

  • Walk Up

    ★★★

  • The Perfect Number

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Eternal Daughter

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Laal Singh Chaddha

    ★★★½

  • Sita Ramam

    ★★

  • Darlings

    ★★½

  • Good Luck Jerry

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Jaadugar

    ★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Rocketry: The Nambi Effect

    ★★

  • JugJugg Jeeyo

    ★★½

  • Dobaaraa

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★

  • Ante... Sundaraniki!

    ★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Vikram

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Puzhu

    ★★★★

  • Thar

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Sumit Sourav: Vansh Ka Naash

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Runway 34

    ★★½

  • Jersey

    ★★½

  • K.G.F: Chapter 2

    ★½

  • Taanakkaran

    ★★½

  • Dasvi

    ★★

  • Kaun Pravin Tambe?

    ★★★½

  • Sharmaji Namkeen

    ★★★

  • RRR

    ★★★

  • Aavasavyuham

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Jalsa

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Kashmir Files

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Pada

    ★★★★