Sort by

punished “venom” eliza has logged 199 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
16
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
Edit this entry  
30
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
Edit this entry  
30
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
29
Spencer

Spencer

2021
×
Edit this entry  
28
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
Read the review Edit this entry  
25
Throw Down

Throw Down

2004
×
Edit this entry  
24
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
Edit this entry  
22
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Transformers

Transformers

2007
×
Read the review Edit this entry  
09
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Edit this entry  
09
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2007
×
Read the review Edit this entry  
31
The Gallows

The Gallows

2015
×
Edit this entry  
30
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
Edit this entry  
26
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spectre

Spectre

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
Edit this entry  
24
Super Fly

Super Fly

1972
×
Read the review Edit this entry  
23
Skyfall

Skyfall

2012
×
Edit this entry  
21
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Happy Birthday, Marsha!

Happy Birthday, Marsha!

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry