• Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Old

  • Luca

    ★★★★½

  • Cruella

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • Doors

  • Nota de Corte

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Conexão Macabra

    ★★★★★

  • Ombres

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • Grãos

    ★★★½

  • Fui a BH

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Joga o Lixo Fora

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★½

  • Audrey

  • Umbral

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Me, You and Some Flowers

    ★½

  • Memórias pós 00:00

    ★★★

  • Mank

    ★★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

  • The Queen's Gambit

  • Run

  • Opera

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Por que você não chora?

    ★★★★

  • 4 Billions Infinites

    ★★★½

  • Another Round

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

  • Ammonite

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • Landschaft: Poesia Romântica

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Le Temps Passe

    ★★★★★

  • The Stunt Double

    ½

  • Revelação

    ★★★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • Paisagem é Narrativa

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Jogo de Palavras

    ★★★★½

  • O Ah! das coisas, 6 de Abril 2020

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Não Toque Em Meu Companheiro

    ★½

  • Yesterday There Were Strange Things in the Sky

  • The Father

  • Minari

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Yes-People

    ★★

  • Airplane Mode

    ★½

  • Underwater

    ★★½

  • Dolittle

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★★