Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Irma Vep

Irma Vep

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Belant + John Early

Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Belant + John Early

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Irma Vep

Irma Vep

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Irma Vep

Irma Vep

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Irma Vep

Irma Vep

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The War Zone

The War Zone

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Séance

Séance

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Men

Men

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Islands

Islands

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dirty Girls

Dirty Girls

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Benediction

Benediction

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Husbands

Husbands

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Don't Know

I Don't Know

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Breaking and Entering

Breaking and Entering

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Retribution

Retribution

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stop-Zemlia

Stop-Zemlia

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Niagara

Niagara

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
M. Butterfly

M. Butterfly

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
France

France

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Searchers

Searchers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry