• Conversations with Friends

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★

  • Phoenix Rising

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Inventing Anna

  • Kimi

    ★★★

  • Marry Me

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Moonfall

    ★½

  • The Runner

    ★★½

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Showtrial

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • The Addams Family 2

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Chestnut Man

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Madonna - Madame X

  • Help

    ★★

  • Benediction

    ★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

  • True Things

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Deceit

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Zeros and Ones

    ★★½

  • Demonic

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

  • Nitram

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • France

    ★★

  • Paris, 13th District

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★