Sort by

rudi has logged 20 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cold Water

Cold Water

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Summer Hours

Summer Hours

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Anima

Anima

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
Read prior review Edit this entry  
05
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
Read prior review Edit this entry  
04
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry