Sort by

rudi has logged 31 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
McQueen

McQueen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry