Sort by

Marcus has logged 28 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hellmaster

Hellmaster

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Witchery

Witchery

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Camp Blood

Camp Blood

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
12 Kilometers

12 Kilometers

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Voodoo Curse: The Giddeh

Voodoo Curse: The Giddeh

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Like Me

Like Me

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Species

Species

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dance Flick

Dance Flick

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
DEATH by MetaL

DEATH by MetaL

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aliens in the Wild, Wild West

Aliens in the Wild, Wild West

1999
×
Read the review Edit this entry  
20
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Cat in the Brain

A Cat in the Brain

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hide And Go Shriek

Hide And Go Shriek

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Viy

Viy

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Trauma

Trauma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lurking Fear

Lurking Fear

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry