• Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Balsam: A Paranormal Investigation

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Better Safe Than Sorry

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Behind The Sightings

  • No Man of God

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Zed's Dead

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • Wrong Turn

    ★★★★

  • Castle Freak

  • Dark October

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Psycho Goreman

  • Freaky

  • Death Ranch

    ★★★★

  • Psycho Ape!

  • Cyst

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • The Reckoning

  • Uncle Peckerhead

  • The Manitoba Connection

  • Blade: The Iron Cross

    ★★

  • Becky

    ★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

  • An English Haunting

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Fried Barry

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Underwater

  • Crazy Samurai Musashi

    ★★

  • Slashlorette Party

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • The Devil Next Door

    ★★★½

  • Scarecrow County

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Weedjies: Halloweed Night

    ★★½

  • Ill: Final Contagium

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • Blood Vessel

    ★★★½

  • Dead Residence

  • The Cleansing Hour

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★½

  • Zombarella's House Of Whorrors

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Fulci for Fake

  • Joker

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ★★