• Fire Island

    ★★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★

  • Moonshot

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Sex Appeal

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Mixtape

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Ride the Eagle

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Together

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★★★

  • We Broke Up

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • kid 90

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • The Colony

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Cats

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • How to Build a Girl

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Straight Up

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★