• Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Buck Alamo

    ★★★

  • Small Town Wisconsin

    ★★★★

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Beast Beast

    ★★★½

  • A Thief's Daughter

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • To Live to Sing

    ★★★★

  • Lux Æterna

    ★★½

  • Little Monsters

    ★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Feelings To Tell

    ★★★½

  • Leto

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Sunday's Illness

    ★★★

  • Grass

    ★★★★

  • Blaze

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Borg vs McEnroe

    ★★★½

  • Mary Shelley

    ★★★★

  • The Day After

    ★★★½

  • Jawbone

    ★★★★

  • Two Irenes

    ★★★★

  • On Body and Soul

    ★★★★

  • Maria (and Everybody Else)

    ★★★½

  • Sami Blood

    ★★★½

  • Jackie

    ★★★½

  • Wolf and Sheep

    ★★★½

  • A Hologram for the King

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • Trumbo

    ★★★½

  • Krisha

    ★★★★

  • Tangerine

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★

  • Magical Girl

    ★★★★

  • Appropriate Behavior

    ★★★★

  • Locke

    ★★★½

  • Man of Steel

    ★★★★

  • Starlet

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • As Tears Go By

    ★★★½