Sort by

Spencer has logged 87 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Children of Men

Children of Men

2006
×
Read the review Edit this entry  
05
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
Read the review Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Love on a Leash

Love on a Leash

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
Read the review Edit this entry  
11
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love on a Leash

Love on a Leash

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
Read the review Edit this entry  
29
Argo

Argo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
Read the review Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rear Window

Rear Window

1954
×
Read the review Edit this entry  
07
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
Read the review Edit this entry  
02
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
Read the review Edit this entry  
01
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
Read the review Edit this entry  
05
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
Read the review Edit this entry