Sort by

RTrigger17 has logged 67 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lemmy

Lemmy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Duck and Cover

Duck and Cover

1952
×
★★★
Edit this entry  
14
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Evil

The Evil

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dance of the Dead

Dance of the Dead

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Holidays

Holidays

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★½
Edit this entry  
12
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Strange but True

Strange but True

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jessabelle

Jessabelle

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Turkey Shoot

Turkey Shoot

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ray Harryhausen: Special Effects Titan

Ray Harryhausen: Special Effects Titan

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Monsters

Monsters

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mermaid Down

Mermaid Down

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Rock 'n' Roll High School

Rock 'n' Roll High School

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Maniac

Maniac

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Suck

Suck

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry