Sort by

Rich has logged 81 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Ghost in the Invisible Bikini

The Ghost in the Invisible Bikini

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Twin Sisters

Twin Sisters

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Guilty of Romance

Guilty of Romance

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Steven Wright: When the Leaves Blow Away

Steven Wright: When the Leaves Blow Away

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Canadian Bacon

Canadian Bacon

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Swamp Thing

Swamp Thing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Snowglobe

Snowglobe

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ice Angel

Ice Angel

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Munger Road

Munger Road

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Carnage

Carnage

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Mindwarp

Mindwarp

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Herschell Gordon Lewis' BloodMania

Herschell Gordon Lewis' BloodMania

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Amy Schumer: The Leather Special

Amy Schumer: The Leather Special

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Board Heads

Board Heads

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gyo: Tokyo Fish Attack

Gyo: Tokyo Fish Attack

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Another WolfCop

Another WolfCop

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Sharknado: It's About Time

The Last Sharknado: It's About Time

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sect

The Sect

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Robot Monster

Robot Monster

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
2-Headed Shark Attack

2-Headed Shark Attack

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bikini Traffic School

Bikini Traffic School

1998
×
★★★
Edit this entry  
20
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Adam Devine: Best Time of Our Lives

Adam Devine: Best Time of Our Lives

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Police Story 4: First Strike

Police Story 4: First Strike

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Drunk Parents

Drunk Parents

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Employee of the Month

Employee of the Month

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Vacation

Vacation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fletch Lives

Fletch Lives

1989
×
★★★
Edit this entry  
17
The Slammin' Salmon

The Slammin' Salmon

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Tricks of the Trade

Tricks of the Trade

1988
×
★★★
Edit this entry  
17
Spies Like Us

Spies Like Us

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fletch

Fletch

1985
×
★★★½
Edit this entry  
16
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Neighbor

Neighbor

2009
×
★★½
Edit this entry  
16
American Rampage

American Rampage

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Iron Eagle

Iron Eagle

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry