Sort by

Rich has logged 738 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Equalizer 2000

Equalizer 2000

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Battle Queen 2020

Battle Queen 2020

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Frozen Ground

The Frozen Ground

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lake Eerie

Lake Eerie

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Shake Hands with Danger

Shake Hands with Danger

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Inspector Gadget Saves Christmas

Inspector Gadget Saves Christmas

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Superman/Batman: Public Enemies

Superman/Batman: Public Enemies

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Panther Squad

Panther Squad

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eyeball

Eyeball

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Munsters' Scary Little Christmas

The Munsters' Scary Little Christmas

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sorority Slaughterhouse

Sorority Slaughterhouse

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Demoniacs

The Demoniacs

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Test Tube Babies

Test Tube Babies

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice League vs. the Fatal Five

Justice League vs. the Fatal Five

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elfette Saves Christmas

Elfette Saves Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Violence in a Women's Prison

Violence in a Women's Prison

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dirty Seven

The Dirty Seven

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Death Do Us Part

Death Do Us Part

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Rugrats Movie

The Rugrats Movie

1998
×
★★★
Edit this entry  
18
Sick for Toys

Sick for Toys

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Strip Club Slasher

Strip Club Slasher

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Seedpeople

Seedpeople

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry