Sort by

Rich has logged 619 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Body of Evidence

Body of Evidence

1993
×
★★★½
Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
War, Inc.

War, Inc.

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kin

Kin

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Edit this entry  
30
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kuso

Kuso

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Power/Rangers

Power/Rangers

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Camp Massacre

Camp Massacre

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bikini Frankenstein

Bikini Frankenstein

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Shark

Nightmare Shark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Santa's Little Helper

Santa's Little Helper

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
He-Man and She-Ra: A Christmas Special

He-Man and She-Ra: A Christmas Special

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
300

300

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Raunchy Christmas Story

A Raunchy Christmas Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★½
Edit this entry  
21
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Justice League: Gods and Monsters

Justice League: Gods and Monsters

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Jingle Bell Rocks!

Jingle Bell Rocks!

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Very Nutty Christmas

A Very Nutty Christmas

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Edit this entry