Ryan has logged 20 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Absentia

Absentia

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Runaway

Runaway

2010
×
Read the review Edit this entry  
07
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Belly

Belly

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
Read the review Edit this entry  
01
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry