• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★½

  • Batman: Death in the Family

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★½

  • Freaky

    ★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Fatman

    ★★½

  • Run

    ★★★★

  • Books of Blood

    ★★

  • In Search of Darkness - Part II

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Come True

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★

  • The Tax Collector

    ★½

  • Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

    ★★

  • Greenland

    ★★★

  • Deep Blue Sea 3

    ★½

  • Peninsula

    ★★½

  • Archive

    ★★★

  • Hamilton

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • #Alive

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • The Last Days of American Crime

    ★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The Night House

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Underwater

    ★★

  • The Grudge

    ★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Black Christmas

  • 1917

    ★★★★½

  • Charlie's Angels