Sort by

Robin has logged 37 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
McCartney 3, 2, 1

McCartney 3, 2, 1

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Val

Val

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Birds

The Birds

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry