Sort by

Robin has logged 37 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mission

The Mission

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Desperado

Desperado

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Psycho

Psycho

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Psycho IV – The Beginning

Psycho IV – The Beginning

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Girl Who Knew Too Much

The Girl Who Knew Too Much

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hoosiers

Hoosiers

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
I Am Heath Ledger

I Am Heath Ledger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
Read the review Edit this entry  
05
The Killing Fields

The Killing Fields

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rings

Rings

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ring Two

The Ring Two

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rings

Rings

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Night Evelyn Came Out of the Grave

The Night Evelyn Came Out of the Grave

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry