Sort by
  • The Pale Blue Eye

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • Something from Tiffany's

    ★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★½

  • Scrooge: A Christmas Carol

    ★★½

  • Strange World

    ★½

  • Bandit

    ★★½

  • Smile

    ★★½

  • Meet Cute

  • Amsterdam

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • Women Talking

  • Barbarian

    ★★★

  • Me Time

  • Not Okay

    ★★

  • Thirteen Lives

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • The Bad Guys

    ★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Father Stu

    ★★

  • The Outfit

    ★★½

  • Turning Red

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★½

  • Dual

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Rumble

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Last Looks

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • Clifford the Big Red Dog

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Good Boss

    ★★½