Sort by

Raul has logged 39 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Storks

Storks

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ballet Adagio

Ballet Adagio

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blinkity Blank

Blinkity Blank

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Synchromy

Synchromy

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Night

The Night

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Silence of the Sky

The Silence of the Sky

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tropical Paths

Tropical Paths

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Café Society

Café Society

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gertie the Dinosaur

Gertie the Dinosaur

1914
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Autour d’une cabine

Autour d’une cabine

1894
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Poor Pierrot

Poor Pierrot

1892
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sallie Gardner at a Gallop

Sallie Gardner at a Gallop

1878
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jules and Dolores

Jules and Dolores

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Barbershop

Barbershop

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
One A.M.

One A.M.

1916
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Like Crazy

Like Crazy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fire at Sea

Fire at Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
+1

+1

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry