Sort by

Raul has logged 415 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brazilian Holocaust

Brazilian Holocaust

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Ladies Man

The Ladies Man

1961
×
Read the review Edit this entry  
29
Elle

Elle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Barry

Barry

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stretch

Stretch

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Necropolis Symphony

Necropolis Symphony

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knife in the Water

Knife in the Water

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Man Who Planted Trees

The Man Who Planted Trees

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Neruda

Neruda

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Housemaids

Housemaids

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
San Pietro

San Pietro

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dog Star Man: Part I

Dog Star Man: Part I

1963
×
Read the review Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wanted

Wanted

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tamo Junto

Tamo Junto

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Your Sister's Sister

Your Sister's Sister

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hamilton's America

Hamilton's America

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Josephine

My Josephine

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Commando

Commando

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Michael Moore in TrumpLand

Michael Moore in TrumpLand

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry