Sort by

Royce has logged 31 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hand That Feeds

The Hand That Feeds

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Loro

Loro

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
We Are Little Zombies

We Are Little Zombies

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cold Case Hammarskjöld

Cold Case Hammarskjöld

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Family

Midnight Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry