Sort by
  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Reality

    ★★★

  • The People You're Paying to Be in Shorts

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • How to score 10 runs in the first inning and lose

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • False Positive

    ★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • The Woman in the Window

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Chemical Hearts

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • 9to5: The Story of a Movement

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Cats

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • Narrowsburg

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • The Bob Emergency

    ★★★★

  • After

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Search for the Saddest Punt in the World

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • We Are Little Zombies

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★★★

  • Midnight Family

    ★★★½

  • The Rat

    ★★★★★

  • The Lodge

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Loro

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★½

  • The Nun

    ★★