• Mortal Kombat

    ★★★½

  • Little Vampire

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Underwater

    ★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★★

  • The VelociPastor

    ★★★

  • Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

    ★½

  • A Ghost Story

    ★★

  • The Samurai

    ★★★★

  • Free Birds

    ★½

  • Fateful Findings

    ★★½

  • Journey to the West: Conquering the Demons

    ★★★★

  • Stargate: Continuum

    ★★★

  • Stargate: The Ark of Truth

    ★★★

  • Blood Monkey

    ★½

  • Reigo, the Deep-Sea Monster vs. the Battleship Yamato

    ★★½

  • Centipede

    ★★

  • The Bone Snatcher

    ★★★

  • One Missed Call

    ★★★★

  • The Room

    ★★★★½

  • The Happiness of the Katakuris

    ★★★½

  • Pulse

    ★★★½

  • Grandma Got Run Over by a Reindeer

    ★★★★

  • All About My Mother

    ★★★★★

  • Virus

    ★★★★

  • Contract Killer

    ★★★½

  • Funny Games

    ★★★★

  • Santa with Muscles

    ★½

  • Night Hunter

    ★★★

  • Castle Freak

    ★★★★

  • Xtro 3: Watch the Skies

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Congo

    ★★★★

  • Godzilla vs. SpaceGodzilla

    ★★½

  • Pom Poko

    ★★★★½

  • Body Melt

    ★★★★½

  • Return of the Living Dead III

    ★★★

  • Seedpeople

    ★★★½

  • Bill & Ted's Bogus Journey

    ★★★

  • A Wind Named Amnesia

    ★★★

  • Home Alone

    ★★★½

  • The Suckling

    ★★★

  • Omega Cop

    ★★★

  • Metamorphosis

    ★★★

  • Nightbreed

    ★★★★½

  • Tie Me Up! Tie Me Down!

    ★★★★

  • Tetsuo: The Iron Man

    ★★★★

  • Society

    ★★★

  • The Church

    ★★★½

  • Bill & Ted's Excellent Adventure

    ★★½

  • Night of the Demons

    ★★★★

  • Uninvited

    ★★★

  • Die Hard

    ★★★★

  • Willow

    ★★½

  • Maniac Cop

    ★★★½

  • Brain Damage

    ★★★½

  • Bad Taste

    ★★★

  • Miami Connection

    ★★★★

  • The Lost Boys

    ★★★★

  • Blood Rage

    ★★★★

  • Street Trash

    ★★★★

  • The Texas Chainsaw Massacre 2

    ★★★★½

  • Dead End Drive-In

    ★★★★½

  • Fist of the North Star

    ★★★½

  • The Life & Adventures of Santa Claus

    ★★★★

  • Re-Animator

    ★★★

  • Fright Night

    ★★★★½

  • Alien Outlaw

    ★★½

  • The Mutilator

    ★★★★½